1baiser.com
 
ثبت‌نام English
موقعیت شما :   درباره مدرسه موفقیت   »   اهداف و نگرش ما
 

چشم انداز و ماموریت ما

 مدرسه موفقیت " کار برای زندگی "
www.wfl.ir   - www.workforliving.comآرمان ما : ساختن جامعه ای مثبت ، موفق و مهربان از طریق کاستن از آلام بشری ، ایجاد امید و باور در دلها و توانمند سازی انسانها

ماموریت ما Mission :
 شناخت و شناساندن توانائی های شگفت انگیز انسان و بهره گیری هر چه بیشتر از آن برای موفقیت همه جانبه و احساس رضایت ، خوشبختی و صلح درونی در انسانها است.

چشم انداز ما Vission :
موسسه علمی، تحقیقاتی و آموزشی موفقیت در کار و زندگی با هدف توسعه علوم کاربردی این شاخه و رسیدن به سطحی از موفقیت در تغییر رفتار مخاطبان  که شاخص و مرجعی برای دیگر موسسات مشابه  منطقه گردد. (تا سال 1400 شمسی)

رویکردها و فعالیت های ما :
1- کمک به مثبت اندیشی و موفقیت روز افزون افراد ، به وسیله ارتقاء مهارت های کار و زندگی (از طریق آموزش و Life and  Business Coaching)  بر اساس آموزه های بزرگان ، تکنیک های NLP و اصول موفقیت و مثبت اندیشی .

2- فراهم آوردن همه ابزارهای موفقیت مالی ، موفقیت در کار و کسب ، مدیریت و بهره وری و سرمایه گذاری ، در یک جا .

اهداف و نگرش ما

فراهم آوردن همه آن چیزی که برای موفقیت در زندگی و امور مالی احتیاج دارید:

 به پرتال تخصصی  کار برای زندگی موفق ، خوش آمدید .

هدف ما در این سایت فراهم آوری همه آن چیزی است که شما احتیاج دارید تا شاهد موفقیت همه جانبه در زندگی ، امور مالی و کسب و کار خود باشید .
باور کنید برای ما ساده نبود ، دم از چنین ادعایی بزنیم . اما وقتی لطف خداوند را در دگرگون شدن اوضاع زندگی خود پس از آشنائی و بکار گیری این روشها از 20 سال پیش دیدیم ، سکوت را جایز ندیدیم و رفته رفته سعی در بازگوئی و آموزش این روشها نمودیم

در یک کلام هر انسان تصوری از خودش و دنیای اطراف خودش دارد که تعیین کننده آن چیزی است که خواهد شد . و با تغییر این تصویر ذهنی دنیای فرد نیز تغییر می کند .شما چه باوری از خود ، از خدای خود و از اطرافیان خود دارید ؟

  Our Activity :Life and  Business Coaching 

رسالت و فعالیت ما : کمک به ارتقاء مهارتهای زندگی و مالی ( مفاهیم پول ، دارائی ، ثروت وکسب و کار و سرمایه گذاری)  افراد است  بر اساس تکنیک های ان ال پی و اصول موفقیت

مربی زندگی چیست؟ مربی زندگی یک روانشناس نیست. او کسی است که با حمایت و تشویق شما با ارائه ی راه های جدید برای رسیدن به هدف ها، به شما کمک میکند تا زندگی شخصی ، شغلی و مالی خود را توسعه دهید. مربی زندگی یک سیستم پشتیبانی است که یک هدف در ذهن دارد: بالا بردن کیفیت زندگی شما. مربی زندگی راه حل ارائه نمی کند بلکه به شما یاد می دهد چگونه مسائل خود را حل کنید 

مربی زندگی چه میکند؟ مربی زندگی با شراکت با ارباب رجوع، وظیفه دارند برای به دست آوردن نتایج مثبت، چه در زندگی شغلی و چه در زندگی خصوصی و چه در امور مالی و سرمایه گذاری شخصی ، به ارباب رجوع خود کمک کنند. آنها به مردم کمک می کنند تا بهتر عمل کنند و کیفیت زندگی آنها را بالا می برند. 
در اکثر موارد، وقتی فرد در مرحله ی تغییر و انتقال است و نیاز به حمایت و راهنمایی در موارد زیر دارد، به مربی زندگی احتیاج است: 

ارزیابی دوباره ی اهداف زندگی و ایجاد نقشه های عملی
عدم توازن بین کار و زندگی
عدم توانائی کافی در یافتن شغل و پیشه مناسب
عدم توانائی کافی در مدیریت مالی شخصی و هدایت دارائی ها به گونه ای که " پول برای شما کار کند نه شما برای پول "
مشکل داشتن در برخورد با موقعیت های استرس زا
مشکل داشتن در گرفتن تصمیمات زندگی
اولویت بندی پروژه ها
ارتقاء روابط
موقعیت های اضطراری که خطرات و چالش های زیادی داشته باشد
شناخت توانایی های اصلی و ارتقاء آنها
ساده کردن زندگی برای کم کردن استرس و بالا بردن بهره وری آن
کمک در زمینه ی تنظیم و مدیریت زمان
ایجاد بهره وری و استفاده بهینه از منابع
هدف گذاری و برنامه ریزی درسی

فقدان کنترل بر روی زندگی :  مربی های زندگی که آموزش دیده اند گوش دهند، ببینند، وبه ارباب رجوع کمک می کنند تا رویکری متناسب با نیازهای خود تنظیم کنند، همچنین برای یافتن راه حل و استراتژی برای مشکلات ارباب رجوع نیز تلاش میکنند. 
دلیل موفقیت این روش : برخلاف راه های خود درمانی و کمک به خود، داشتن مربی زندگی نگاهی تازه به نیازهای اولیه ی انسان است. مشارکت، حمایت، و کاردانی نکاتی است که گرفتن یک مربی زندگی را از سایر راه های درمانی متمایز می کند. 
مشارکت : دیوید بکهام در اوج بازی خود، هنوز برای بالا بردن توانایی های خود تلاش می کند. برای این منظور او به مربی خود تکیه میکند تا اطمینان یابد که او هوز هم قوه ی لازم را دارد. این مسئله برای مربی زندگی و ارباب رجوع او نیز صحت دارد. 
حمایت : افراد زمانی می توانند بهترین تصمیمات را بگیرند که مورد حمایت دوستان، خانواده یا یک مربی زندگی باشند. با داشتن یک مربی زندگی افراد دل و جرات بیشتری پیدا کرده و ریسک ها بیشتری می کنند و تغییرات لازم برای یک زندگی بهتر را آسانتر اعمال میکنند. 
کاردانی : معمولاً بهتر است مربی زندگی برای خود در نظر بگیرید که در زندگی خود موقعیت هایی مشابه زندگی شما داشته است و راه شما را رفته است. مربی زندگی می داند که چطور به ارباب رجوعش کمک کند تا او به هدف خود برسد—چه کسب پول بیشتر باشد و چه در گرفتن تصمیمات زندگی.
 مربی زندگی درمقابل درمانگر :  مربی گری زندگی و درمان هر دو بر پایه ی حمایت، اعتماد و رازداری استوار است. همچنین نیازمند داشتن مهارت های گوش دادن و رفتارهایی نا داوری درمقابل اباب رجوع است. 
برخی می گویند درمان با گذشته و برطرف کردن دردهای احساسی سروکار دارد. اما مربی گری زندگی با آینده ی نزدیک در ارتباط است و نقشه های کاربردی برای رسیدن به هدف ها تدبیر میکند. 
شما نمی توانید بدون برطرف کردن مشکلات مربوط به گذشته، درصدد حل مشکلات آینده ی خود باشید. لذا مربی به شما کمک می کند تا پرونده باز گذشته را بر روی میز بچینید و یک به یک مرتب کرده بعد از حل بایگانی کنید. و با ذهنی باز آماده برنامه ریزی آینده شوید.  
درمانگرها معمولاً برای دریافت روان فرد تلاش میکنند به جای اینکه روی استراتژی ها و برنامه های زندگی متمرکز شوند. مربی ها کارشناس نیستند، آنها فقط افرادی با تجربه و اطلاعات هستند که از آن برای کمک به ارباب رجوع برای رسیدن به هدف هایش استفاده می کنند. 
تفاوت عمده ی مربی زندگی و درمانگر، رابطه ی مربی با ارباب رجوع خود است. این همکاری بین آنها تا جایی پیش می رود که از استانداردهای درمانگری نیز بالاتر میرود. جلسات ملاقات در اتاق های ملاقات مخصوص در مطب صورت نمی گیرد. مردم معمولاً با تلفن، ایمیل، یا یک ملاقات کوتاه در کافی شاپ با مربی خود تماس می یابند. 
شما هم به مربی زندگی نیاز دارید؟ فقط خودتان می فهمید که آیا واقعاً به مربی زندگی نیاز دارید یا خیر. این سوالات می تواند به شما برای تصیمم گیری کمک می کند: 
آیا معمولاً درمورد کارها و مسئولیت های روزانه تان دست پاچه می شوید؟ 
آیا تصور می کنید که ناخودآگاهانه زندگی می کنید؟ 
آیا از فقدان اعتماد به نفس رنج می برید؟ 
آیا فکر می کنید همه برای زندگی خود برنامه ای عالی دارند، جز شما؟ 
آیا در زندگی خود با فقدان حمایت از دیگران روبه رو هستید؟ 
آیا وارد مشکلات بسیاری هستید و نیاز به کمک دارید؟ 
آیا کارهای زیادی را باید انجام دهید و تصور نمی کنید به همه ی آنها برسید؟ 
جواب مثبت به هرکدام از سوالهای بالا بر این معنی نیست که شما نیاز به یک درمانگر دارید، اما وجود یک مربی زندگی برای موقعیت شما بسیار مفید خواهد بود. 
 آیا مربی زندگی مناسب شماست؟ لحظه ای با خود فکر کنید که از یک مربی زندگی چه می خواهید. وقتی این مسئله را متوجه شدید، مطمئن باشید که یک مربی زندگی می تواند به شما کمک کند تا برنامه ها و نقشه هایی موفق برای خود تدبیر کنید که به اهدافتان برسید. همه در برخی از موقعیت های زندگی به کسی نیاز دارند تا با او مشورت کنند و بتواند آنها را برای عبور از این راه پر پیچ و خم زندگی راهنمایی کند. در دنیایی که پر از بدبختی و مصیبت است و آینده ها کاملاً نامشخص هستند، اگر بدانید که همیشه کسی برای کمک به شما وجود دارداین فرد چه یک دوست باشد و چه یک مربی زندگی اطمینان قلب بسیار خوبی برای شماست .

واما ان ال پی چیست و چه می گوید ؟ NLP= Neuro Linguistic Programming  N . L . P 
مخفف کلمات انگلیسی Neuto Linguistic Programming  (برنامه ریزی عصبی - کلامی ) است که ترجمه تحت الفظی آن به فارسی  می شود : برنامه ریزی عصبی کلامی . بخش عصبی این علم تاکید بر این نکته دارد که مهم رفتارها و اعمال انسان از فرآیند 5 حس اصلی او ( بویائی- چشائی- لامسه- بینائی و شنوائی ) نشات می گیرند .به عبارتی ما به کمک این 5 حس خویش دنیا را تجربه کرده و اطلاعات را می گیریم و براساس این اطلاعات است که عکس العمل مقتضی نشان می دهیم . بخش کلی این شیوه تاکید دارد که ما برای تنظیم افکار و رفتار خود و نیز برقرار کردن ارتباط با دیگران از حرف و کلام استفاده می کنیم برنامه ریزی نیز شامل انتخاب روشهایی است که می توانیم با استفاده از آن برای سازمان دهی به اهداف و اعمالمان به نتایج دلخواه برسیم . کاربرد های ان . ال . پی ان . ال. پی، علم و هنر رسیدن به کمال ارتباط موثر تحول درون و کسب موفقیت است و چکیده ای می باشد از الگوی موفقیت افراد موفق جهان ان . ال .پی به شما می آموزد چگونه موفقیتهای گذشته خود را درک کرده و از آنها الگو بسازید تا مجددا موفقیتهای خود را بهتر و بیشتر تکرار کنید. این علم اصولا با ذهن انسان سر و کار دارد و به ما می آموزد چگونه آنچه را که می بینیم می شنویم و احساس می کنیم سازمان داده و از طریق حواس پنج گانه خویش دنیای بیرون را ویرایش و پالایش کنیم. از ان . ال .پی می توان در روان درمانی تجارت آموزش و پرورش ارتباط موثر با دیگران و ... استفاده های علمی و موثر فراوانی کرد . ارتباط ان ال پی و موفقیت مالی در سایت شما دیدم مطالبی از بازارهای مالی زده ای ، اصول موفقیت چه ارتباطی با بازارهای مالی داره ؟ طبیعی است که از خودتون سئوال کنید که موفقیت ، مثبت اندیشی واز این قبیل مباحث چه ارتباطی با بازارهای مالی و سرمایه گذاری داره ؟   کلید مسئله همین جاست ، تا امروز همه اون کسانی که در زمینه مشاوره در بازارهای مالی فعالیت می کرده اند ، فقط راجع به اصول این بازارها و ابزارهای تحلیلی تکنیکال و فاندامنتال صحبت کرده اند و به ویژگیهای آدمها ، خلق و خوی آنها ، اضطراب ها و نگرانی هاشون ، مسائل خانوادگی و اجتماعی این آدم ها ، به ارزشهایی که به آن معتقد هستند و عامل محرک یا باز دارنده آنها در نیل به هدف یا بازدارنه اونهاست و خیلی چیز های دیگه هیچ توجهی نشده . خوب نتیجه هم معلومه بجز آن دسته از افرادی که شرایط خوبی از نظر روانشناسی داشتن بقیه ناموفق بودن. اما بد نیست این مطلب را بدانیم که در دانشگاه های بزرگ دنیا و موسسات بین المللی تربیت تریدر و تحلیل گر اینطور بیان می شود که : میزان آشنائی و بکار گیری علم روانشناسی ترید و همچنین مدیریت سرمایه و ریسک ( که آن هم به انتظارات و نگرش افراد برمی گرده) بالای 80% اهمیت را در ترید داشته و ضامن اصلی موفقیت در این بازارهست . شما می توانید صحت این عرایض را از دوستانی که مدتی در این نوع بازارها کار کرده اند بپرسید. لذا ما در این سایت از آنجائی که بدنبال موفقیت قطعی افراد هستیم تکیه اصلی خود را بر آموزش اصول روانشناسی موفقیت خصوصا با گرایش روانشناسی ترید (تجارت ) و آشنائی به اصول و مدیریت مالی و سرمایه ، ریسک و استراتژیک خواهیم گذاشت .همچنین سعی خواهیم گرد شما را با فلسفه کار کدن پول برای شما بجای کار کردن شما برای پول آشنا کنیم .  از طرفی ما معتقدیم پول و ثروت بدون شناخت ، هدف و اخلاق منتج به سعادت انسان نخواهد شد و این دانش و شناخت خود لازمه موفقیت در زندگی خواهد بود.  از طرفی بازارهای مالی یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری و خروج از چرخه عادی و روزمره " کار برای پول هست " چرخه اشتباهی که سالها باعث گمراهی افراد بسیاری شده ، از دید ما پول و ثروت تنها یک وسیله است برای رسیدن به هدف بزرگ انسان یعنی تکامل ، تعادل ، خدمت گذاری و درنهایت خدایی شدن و برگشت سبک بار به سرزمین موعود. به یاد داشته باشید در دنیای کنونی و بامهم شدن پول و ثروت در زندگی مردم ، شما باید کاری کنید که "پول برای شما به سختی کار کند نه شما برای پول به سختی کار کنید " نباید اجازه دهید نیازهای مالی جلوی تعالی و تکامل شما را گرفته شما را از هدف اصلی باز دارد .
 به امید دیدار شما در اوج قله های موفقیت و سعادت

بیوگرافی

محمد رضا ماجد مربی کار و زندگی ( Mohammad Reza Majed ( Life & Business Coach
هدف : تلاش در جهت شناخت قابلیت های انسان و یافتن راههای موفقیت در کار و زندگی از طریق ارتقاء مهارت های زندگی ، کسب و کار و سرمایه گذاری

تحصیلات و مدارک :
- دانشجوی دوره دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار (Doctor of Business Adminastration (DBAدانشگاه تهران
- فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی با گرایش بازار یابی(Master of business Administration ( MBA از دانشگاه تهران
- دانش آموخته MBA گرایش استراتژیک از MRFI
- فارغ التحصیل دوره مدرسی کار آفرینی از دانشگاه صنعتی شریف و موسسه کار و تامین اجتماعی
- دانشآموختهNLP(برنامه ریزی عصبی کلامی یا تکنیک های مهندسی ذهن )
- فارغ التحصیل کارشناسی برق - الکترونیک
- کاندیدای مدرک بین المللی تحلیل گری حرفه ای مالی و بورس (Chartered Financial Analyst ( CFA

سوابق کار و تجربیات :
- 22 سال سابقه فعالیت اجرائی دولتی و شرکت های خصوصی در سمت مدیر عامل ، عضو هیئت مدیره  ، مدیر بازرگانی و مهندس بازاریابی و فروش
- 14 سال سابقه تدریس در دانشگاه ها ، آموزشکده ها و مجتمع های آموزش عالی ،دبیرستانها و هنرستان های فنی و حرفه ای
- 23 سال سابقه به عنوان : سخنران ، پژوهشگر و مدرس دوره های:
       1- موفقیت : ان ال پی ، مثبت اندیشی ، تفکر موفقیت طلب ، تصویر ذهنی و نظام باورها ، توانگری 
       2- موفقیت کسب و کار و مدیریت موفق :  کارآفرینی  ،راه اندازی کسب و کارهای جدید ، مدلهای کسب و کار ، بهره وری ، نبوغ و خلاقیت ، مدیریت زمان
       3- موفقیت مالی : مدیریت و مهندسی مالی فردی ، ادبیات ثروتمندان ، تحلیل گری بازارهای مالی ، مدیریت فردی 
          و ...   

- کارآفرین در حوزه های تجارت الکترونیک ، بازارهای مالی و بورس و مدرسه موفقیت 
- تدوین  پنج جلد کتاب در زمینه روان شناسی معاملات ، موفقیت مالی ، روش های  سرمایه گذاری مالی و تحلیل گری و صدها مقاله در روزنامه ها و مجلات
- راه اندازی چندین سایت و مجله الکترونیکی موفقیت  از جمله "کار برای زندگی " با محتوای بیش از 1600 مقاله کاربردی 
- مدیر معاملات در کارگزاری های بورس  داخل و خارج کشور ، سرمایه گذار و فعال بازارهای مالی از 1381
- رئیس کارگروه ابزارهای نوین مالی (کالا) در بورس

سئوالات سبز و کاربردی ما ؟

تصویر ذهنی شما از خودتان چیست ؟

 شما خودتان را چگونه می دانید ؟

 چه توانائی هایی دارید ؟
برای چه چیزهایی از خدا باید تشکر کنید ؟
 شما کارمند، خویش فرما ، کارآفرین و یا سرمایه گذارید ؟
 کدام یک از موارد بالا باشید بهتره ؟
 آیا پول برای شما کار می کند ؟ یا شما برای پول ؟
کار می کنید برای زندگی ؟ یا زندگی می کنید برای کار ؟
 هدف نهائی من از زندگی چیست ؟
 راه راست و درست  چیست ؟
 آیا با دست خالی هم میشود کاری کرد ؟
 آیا برای من دیر نشده ؟
 آیا من می توانم ...؟
 اگه من بخواهم یعنی می شود ؟
 آیا در شرایط بد هم می شود پیشرفت کرد ؟
 آیا من باید منتظر تغییر از بالا باشم ؟
 یعنی از خودم شروع کنم بقیه هم خوب می شود ؟
 آیا کسی بی چشم داشت  کمک می کند ؟
 چقدر برای هستی مفیدم ؟
 من چه چیزهایی دارم ؟
 چطور یک مربی دلسوز پیدا کنم ؟
 آیا می شود خودم مربی خودم باشم ؟
 چیزی که با عقل حل نمی شود با دل حل می شود ؟
 آیا من در آرامشم ؟
 از چی ناراحتم ؟
 چکار می توانم  انجام بدم؟
 آیا بدتر از این هم می شود ؟
 اون ته کار دوستدارید کی باشید ؟
 آیا میشه خطاها را جبران کرد ؟
 آیا میشه یک آدم جدید باشم ؟
 آیا من آدم متعادلی هستم ؟
 تکامل چیه ؟
 برای چی آمدیم به این دنیا ؟
چرا غر می زنم ؟
چکار می توانم انجام دهم ؟