1baiser.com
 
ثبت‌نام English
موقعیت شما :   موفقیت مالی   »   سرمایه گذاری موفق در بورس   »   منابع موفقیت مالی   »   بازار طلا ، سکه ، ارز
 

بازار طلا ، سکه و ارز

 بازار طلا ، سکه و ارز از دیر باز یکی از بازارهای مورد توجه سرمایه گذاران در ایران و دیگر نقاط جهان بوده است.
معمولا" زمانی که شرایط خاص سیاسی ( مانند تحریم ، درگیری بین دولت ها و ...) ، نظامی ، اجتماعی ، صوانح طبیعی و یا اوضاع بد اقتصادی دامن گیر کشورها می گردد تمایل مردم به خرید و نگهداری طلا و ارزهای رایج افزایش می یابد و از این رهگذر موقعیت مناسبی نیز برای تجار این شاخه فراهم می آید .
اما نباید فراموش کرد که خارج از شرایط خاص کشورها در شرایط عادی نیز تمایل به خرید و نگهداری طلا و ارز به دلایل زیر وجود داشته گاها" موجب بالا رفتن قیمت این اقلام می گردد.
1- مناسبت های خاص مانند ایام عید
2- جلوگیری از کم شدن ارزش دارائی ها به دلیل تورم
3- تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری ها
4- ارزش ذاتی و جهانی طلا و ارزهای معتبر در سراسر جهان
5- سهولت نگهداری و عدم اعتبار محدود زمانی برای آنها
در کل سرمایه گذاری بر روی طلا و ارزها سالهاست در مملکت ما نیز توسط اقشار مختلف مردم و ازجمله جامعه خانم ها بسیار متداول بوده و معمولا به عنوان یک سرمایه گذاری بدون ریسک یا کم ریسک و گاها" پر بازده از سوی خانم های جامعه معرفی شده است .
بد نیست دقت کنیم در بسیاری از مواقع در خانواده های سنتی این نوع سرمایه گذاری و جمع آوری ثروت بارها کانون خانواده ها را از مواجهه با مشکلات شدید مالی و ورشکستگی نجات داده است و اکثر خانواده های ایرانی لااقل یک بار از این نوع سرمایه ها که توسط مادران یا همسران نگهداری می شده است بهره مند شده و از آسیب شرایط بد مالی نجات یافته اند. که این خود اهمیت این گونه سرمایه گذاری را بیش پیش به تصویر می کشد.
امروزه با روشهای مدرن الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه به بازار می توان طلا و ارزها را خریداری ، در محل امن نگهداری و بدون نیاز به حمل و نقل و جابجائی و خطرات آن ، آنها را به راحتی و با قیمت روز به فروش رسانید.
مزیت دیگر این نوع سرمایه گذاری ها استاندارد بودن آن است که سرمایه گذاری را بسیار ساده تر از تجارت و سرمایه گذاری کالاهای دیگر می نماید.
ما با سالها تجربه عملی در این گونه بازارها آمادگی خود را برای راهنمائی و آموزشهای عملی و کاربردی سرمایه گذاری بر روی طلا ، سکه و ارز در ایران و سراسر جهان اعلام می نمائیم و مطمئن هستیم با فراگیری اصول این گونه سرمایه گذاری همه افراد جامعه می توانند رفته رفته از سطح کارمندی و کارگری یا خویش فرمائی به سطح سرمایه گذار و کار آفرین ارتقاء یابند و بجای سخت کار کردن برای پول ، پول به سختی برای آنها کار کند.
خوشبختانه هم اینک امکان مبادلات قرارداد های آتی طلا در بورس کالای ایران نیز فراهم شده و با استفاده از این بازار به راحتی می توان نسبت به سرمایه گذاری ایمن در طلا اقدام نمود.
 همچنین نباید فراموش کرد که امر سرمایه گذاری نه تنها در بازار رونق اقتصادی بلکه در دوران رکود نیز می تواند فرصتها و سود عالی برای سرمایه گذار فراهم آورد.

نرخ جهانی انس طلا به دلار آمریکا


نرخ طلا و سکه

نرخ ارزها