1baiser.com
 
ثبت‌نام English
موقعیت شما :   موفقیت مالی   »   کارآفرینی و مدیریت موفق   »   منابع کارآفرینی و مدیریت   »   کارآفرینی و کسب و کارهای جدید
 

کارآفرینی و کسب و کارهای جدید

در سالهای اخیر بیش از پیش این حقیقت روشن شده است که دیگر کسب و کار با روشهای سنتی و تکراری پیش رو نیست و لازم کسب و کارهای جدید با ایده های خلاقانه و نو ایجاد گردد.
از طرفی سیستم آموزشی ما در دبیرستانها و دانشگاه ها مبتنی بر تربیت کارمند و کارگر بوده است و هرگز اصول تفکر خلاق و کارآفرینی در آنجا تدریس نشده است لذا حتی بهترین فارغ التحصیلان ما نیز از راه اندازی بیزینس های جدید و کار آفرینانه ترس دارند و اصول آنرا نمی دانند.
در سالهای اخیر حرکت هایی در این زمینه هر چند مختصر شروع شده و آموزشهایی کوتاه مدت و گاه بلند مدت برای این منظور تدوین گردیده است هرچند این آموزشها نیز از چندین نظر پاسخگوی نیاز حال حاضر جامعه ما نیست.
1- پایه این آموزش ها از سیستم های غربی و شرقی اقتباس شده و در بسیاری از موارد با فرهنگ حاکم در مملکت ما هم خوان نیست.
2- معمولا" بسیاری از این آموزشها توسط افرادی ارائه می گردد که خود هرگز در چرخه عملی کسب و کار نبوده و معمولا" تنها به کار های آموزشی و تحقیقاتی اشتغال داشته اند.
3- پایه آموزشها بر اساس نیاز های موجود نبوده بلکه کپی از نسخه های دیگر کشورهاست.
4- در کنار ارائه این آموزشها بستر عملی کسب و کار در ایران پیاده سازی نشده بدلیل نا بسامانی وضع قوانین و بروز نشدن آن راه اندازی کسب و کارهای جدید را با مخاطره روبرو نموده است.
الارقم همه موارد فوق باید این حرکتها را به فال نیک گرفت و آنرا بستری برای توسعه تصور نمود.
این موسسه با توجه به 12 سال تجربه عملی کارآفرینی در کشور و سالها سابقه آموزشی مدیران آن بر آن است تا با تکیه بر آموزه های روانشناسی موفقیت و اصول کار آفرینی و دانش مرتبط با کسب و کار های جدید دوره هایی کاملا" عملی و با تضمین به کار گیری فارغ التحصیلان بر گذار نماید .
برای اطلاعات و رزرو جا در اولین دوره لطفا با ما تماس حاصل فرمائید

کارآفرینی