1baiser.com
 
ثبت‌نام English
موقعیت شما :   زندگی موفق   »   مربی گری زندگی یا Life Coaching
 

مربی زندگی Life Coaching


مربی کار و زندگی کیست؟ مربی کار و زندگی یک روانشناس نیست. او کسی است که با حمایت و تشویق شما با ارائه ی راه های جدید برای رسیدن به هدف ها، به شما کمک میکند تا زندگی شخصی ، شغلی و مالی خود را توسعه دهید. مربی کار و زندگی یک سیستم پشتیبانی است که یک هدف در ذهن دارد: بالا بردن کیفیت کار و زندگی شما. مربی کار و زندگی راه حل ارائه نمی کند بلکه به شما یاد می دهد چگونه مسائل خود را حل کنید 

مربی زندگی چه میکند؟ مربی زندگی با شراکت با ارباب رجوع، وظیفه دارد برای به دست آوردن نتایج مثبت، چه در زندگی شغلی و چه در زندگی خصوصی و چه در امور مالی و سرمایه گذاری شخصی ،  کمک کند. آنها به مردم کمک می کنند تا بهتر عمل کنند و کیفیت زندگی آنها را بالا می برند. 
در اکثر موارد، وقتی فرد در مرحله ی تغییر و انتقال است و نیاز به حمایت و راهنمایی در موارد زیر دارد، به مربی کار وزندگی احتیاج است: 

ارزیابی دوباره ی اهداف زندگی و ایجاد نقشه های عملی 
عدم توازن بین کار و زندگی 
عدم توانائی کافی در یافتن شغل و پیشه مناسب
عدم توانائی کافی در مدیریت مالی شخصی و هدایت دارائی ها به گونه ای که " پول برای شما کار کند نه شما برای پول "

نیاز به شناخت روش های سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه

مشکل داشتن در برخورد با موقعیت های استرس زا 
مشکل داشتن در گرفتن تصمیمات زندگی 
اولویت بندی پروژه ها 
ارتقاء روابط 
موقعیت های اضطراری که خطرات و چالش های زیادی داشته باشد 
شناخت توانایی های اصلی و ارتقاء آنها 
ساده کردن زندگی برای کم کردن استرس و بالا بردن بهره وری آن 
کمک در زمینه ی تنظیم و مدیریت زمان 
ایجاد بهره وری و استفاده بهینه از منابع
هدف گذاری و برنامه ریزی درسی

فقدان کنترل بر روی زندگی :  مربی های زندگی که آموزش دیده اند گوش دهند، ببینند، وبه ارباب رجوع کمک می کنند تا رویکری متناسب با نیازهای خود تنظیم کنند، همچنین برای یافتن راه حل و استراتژی برای مشکلات ارباب رجوع نیز تلاش میکنند. 
دلیل موفقیت این روش : برخلاف راه های خود درمانی و کمک به خود، داشتن مربی زندگی نگاهی تازه به نیازهای اولیه ی انسان است. مشارکت، حمایت، و کاردانی نکاتی است که گرفتن یک مربی زندگی را از سایر راه های درمانی متمایز می کند. 
مشارکت : دیوید بکهام در اوج بازی خود، هنوز برای بالا بردن توانایی های خود تلاش می کند. برای این منظور او به مربی خود تکیه میکند تا اطمینان یابد که او هوز هم قوه ی لازم را دارد. این مسئله برای مربی زندگی و ارباب رجوع او نیز صحت دارد. 
حمایت : افراد زمانی می توانند بهترین تصمیمات را بگیرند که مورد حمایت دوستان، خانواده یا یک مربی زندگی باشند. با داشتن یک مربی زندگی افراد دل و جرات بیشتری پیدا کرده و ریسک ها بیشتری می کنند و تغییرات لازم برای یک زندگی بهتر را آسانتر اعمال میکنند. 
کاردانی : معمولاً بهتر است مربی زندگی برای خود در نظر بگیرید که در زندگی خود موقعیت هایی مشابه زندگی شما داشته است و راه شما را رفته است. مربی زندگی می داند که چطور به ارباب رجوعش کمک کند تا او به هدف خود برسد—چه کسب پول بیشتر باشد و چه در گرفتن تصمیمات زندگی.
 مربی زندگی درمقابل درمانگر :  مربی گری زندگی و درمان هر دو بر پایه ی حمایت، اعتماد و رازداری استوار است. همچنین نیازمند داشتن مهارت های گوش دادن و رفتارهایی نا داوری درمقابل اباب رجوع است. 
برخی می گویند درمان با گذشته و برطرف کردن دردهای احساسی سروکار دارد. اما مربی گری زندگی با آینده ی نزدیک در ارتباط است و نقشه های کاربردی برای رسیدن به هدف ها تدبیر میکند. 
شما نمی توانید بدون برطرف کردن مشکلات مربوط به گذشته، درصدد حل مشکلات آینده ی خود باشید. بنابراین قبل از گرفتن یک مربی زندگی، بهتر است همه ی مشکلات مربوط به گذشته را رفع کنید. 
درمانگرها معمولاً برای دریافت روان فرد تلاش میکنند به جای اینکه روی استراتژی ها و برنامه های زندگی متمرکز شوند. مربی ها کارشناس نیستند، آنها فقط افرادی با تجربه و اطلاعات هستند که از آن برای کمک به ارباب رجوع برای رسیدن به هدف هایش استفاده می کنند. 
تفاوت عمده ی مربی زندگی و درمانگر، رابطه ی مربی با ارباب رجوع خود است. این همکاری بین آنها تا جایی پیش می رود که از استانداردهای درمانگری نیز بالاتر میرود. جلسات ملاقات در اتاق های ملاقات مخصوص در مطب صورت نمی گیرد. مردم معمولاً با تلفن، ایمیل، یا یک ملاقات کوتاه در کافی شاپ با مربی خود تماس می یابند. 
شما هم به مربی زندگی نیاز دارید؟ فقط خودتان می فهمید که آیا واقعاً به مربی زندگی نیاز دارید یا خیر. این سوالات می تواند به شما برای تصیمم گیری کمک می کند: 
آیا معمولاً درمورد کارها و مسئولیت های روزانه تان دست پاچه می شوید؟ 
آیا تصور می کنید که ناخودآگاهانه زندگی می کنید؟ 
آیا از فقدان اعتماد به نفس رنج می برید؟ 
آیا فکر می کنید همه برای زندگی خود برنامه ای عالی دارند، جز شما؟ 
آیا در زندگی خود با فقدان حمایت از دیگران روبه رو هستید؟ 
آیا وارد مشکلات بسیاری هستید و نیاز به کمک دارید؟ 
آیا کارهای زیادی را باید انجام دهید و تصور نمی کنید به همه ی آنها برسید؟ 
جواب مثبت به هرکدام از سوالهای بالا بر این معنی نیست که شما نیاز به یک درمانگر دارید، اما وجود یک مربی زندگی برای موقعیت شما بسیار مفید خواهد بود. 
 آیا مربی زندگی مناسب شماست؟ لحظه ای با خود فکر کنید که از یک مربی زندگی چه می خواهید. وقتی این مسئله را متوجه شدید، مطمئن باشید که یک مربی زندگی می تواند به شما کمک کند تا برنامه ها و نقشه هایی موفق برای خود تدبیر کنید که به اهدافتان برسید. همه در برخی از موقعیت های زندگی به کسی نیاز دارند تا با او مشورت کنند و بتواند آنها را برای عبور از این راه پر پیچ و خم زندگی راهنمایی کند. در دنیایی که پر از بدبختی و مصیبت است و آینده ها کاملاً نامشخص هستند، اگر بدانید که همیشه کسی برای کمک به شما وجود دارداین فرد چه یک دوست باشد و چه یک مربی زندگی اطمینان قلب بسیار خوبی برای شماست .

واما ان ال پی چیست و چه می گوید ؟

NLP= Neuro Linguistic Programming 
N . L . P
مخفف کلمات انگلیسی
Neuto Linguistic Programming  (برنامه ریزی عصبی - کلامی ) است که ترجمه تحت الفظی آن به فارسی  می شود : برنامه ریزی عصبی کلامی .
بخش عصبی این علم تاکید بر این نکته دارد که مهم رفتارها و اعمال انسان از فرآیند 5 حس اصلی او ( بویائی- چشائی- لامسه- بینائی و شنوائی ) نشات می گیرند .به عبارتی ما به کمک این 5 حس خویش دنیا را تجربه کرده و اطلاعات را می گیریم و براساس این اطلاعات است که عکس العمل مقتضی نشان می دهیم . بخش کلی این شیوه تاکید دارد که ما برای تنظیم افکار و رفتار خود و نیز برقرار کردن ارتباط با دیگران از حرف و کلام استفاده می کنیم برنامه ریزی نیز شامل انتخاب روشهایی است که می توانیم با استفاده از آن برای سازمان دهی به اهداف و اعمالمان به نتایج دلخواه برسیم .

کاربرد های ان . ال . پی

ان . ال. پی، علم و هنر رسیدن به کمال ارتباط موثر تحول درون و کسب موفقیت است و چکیده ای می باشد از الگوی موفقیت افراد موفق جهان ان . ال .پی به شما می آموزد چگونه موفقیتهای گذشته خود را درک کرده و از آنها الگو بسازید تا مجددا موفقیتهای خود را بهتر و بیشتر تکرار کنید. این علم اصولا با ذهن انسان سر و کار دارد و به ما می آموزد چگونه آنچه را که می بینیم می شنویم و احساس می کنیم سازمان داده و از طریق حواس پنج گانه خویش دنیای بیرون را ویرایش و پالایش کنیم. از ان . ال .پی می توان در روان درمانی تجارت آموزش و پرورش ارتباط موثر با دیگران و ... استفاده های علمی و موثر فراوانی کرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس حاصل فرمائید .